AMA24DK2-150150Y
Description
22.5 WATTS AC/DC DESKTOP ADAPTER
DataSheet
AMA24DK2-150150Y PDF
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):1.5A
Power (Watts):23 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug Locking, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:60.2" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C8
Size / Dimension:3.54" L x 1.97" W x 1.33" H (90.0mm x 50.0mm x 33.9mm)