PSC15R-050-R-CR1
Manufacturer
PHIHONG USA
VIGOR # :
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
PSC15R-050-R-CR1 PDF
Type Description
Series:PSC15R (15W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5V
Current - Output (Max):3A
Power (Watts):15 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:Multi-Blade
Size / Dimension:2.82" L x 1.77" W x 1.30" H (71.7mm x 45.0mm x 33.0mm)
Approval Agency:AS/NZS, cULus, IEC
Standard Number:60950-1
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 36W
SMM30-18-K-P5
SMM30-18-K-P5
AC/DC ADAPTER 18VDC 1.66A
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 36W
PSC15R-050-R-CR1
PSC15R-050-R-CR1
673829
97SC 400 2% .032DIA 20AWG
RM-PL0211
RM-PL0211
3D-FUEL, STANDARD PLA, AUTUMN OR
CONN PLUG CABLE ASSY 2POS 18AWG