AJM90PS24
Manufacturer
XP Power
VIGOR # :
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
AJM90PS24 PDF
Type Description
Series:AJM90 (90W)
Package:Box
Part Status:Obsolete
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):3.75A
Power (Watts):90 W
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C6
Size / Dimension:5.51" L x 2.80" W x 0.87" H (140.0mm x 71.0mm x 22.0mm)