AQ18A-59CFA-H
Manufacturer
PHIHONG USA
VIGOR # :
Description
AC/DC WALL ADP 5V/9V/12V/15V 18W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
AQ18A-59CFA-H PDF
Type Description
Series:AQ18A (18W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5V, 9V, 12V, 15V
Current - Output (Max):3A, 2A, 1.5A, 1.2A
Power (Watts):18 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:USB C Receptacle
Cord Length:-
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:1.57" L x 0.92" W x 2.05" H (40.0mm x 23.3mm x 52.0mm)