L6R300D-240
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 300W
DataSheet
L6R300D-240 PDF
Type Description
Series:Tri-Mag®, L6R300D (300W)
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):12.5A
Power (Watts):300 W
No Load Power Consumption:500mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Rectangular, 6 Position
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:10.00" L x 4.57" W x 1.85" H (254.0mm x 116.0mm x 47.0mm)