L6R12-050U
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 11W
DataSheet
L6R12-050U PDF
Type Description
Series:Tri-Mag®, L6R12 (12W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5V
Current - Output (Max):2.1A
Power (Watts):11 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:USB A Receptacle
Cord Length:-
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:2.32" L x 1.61" W x 1.00" H (59.0mm x 40.9mm x 25.4mm)