KTPS90-2437-P1
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
DataSheet
KTPS90-2437-P1 PDF
Type Description
Series:KTPS90 (90W)
Package:Box
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):3.75A
Power (Watts):90 W
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C6
Size / Dimension:5.47" L x 2.40" W x 1.42" H (139.0mm x 61.0mm x 36.0mm)