KTPS05-15005U-VI-P1
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 15V 7.5W
DataSheet
KTPS05-15005U-VI-P1 PDF
Type Description
Series:KTPS05 (5W)
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):500mA
Power (Watts):7.5 W
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:2.20" L x 1.10" W x 1.65" H (56.0mm x 28.0mm x 42.0mm)