VEL36US150-UK-JA
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 36W
DataSheet
VEL36US150-UK-JA PDF
Type Description
Series:VEL36 (36W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:United Kingdom
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):2.4A
Power (Watts):36 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:GB 1002
Size / Dimension:3.70" L x 1.38" W x 1.83" H (94.0mm x 35.0mm x 46.6mm)