ALM120PS19
Manufacturer
XP Power
VIGOR # :
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 120W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
ALM120PS19 PDF
Type Description
Series:ALM120 (120W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Voltage - Output:19V
Current - Output (Max):6.32A
Power (Watts):120 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial), Medical
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:35.4" (0.9m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:6.73" L x 2.67" W x 1.49" H (171.0mm x 68.0mm x 38.0mm)