L6R160D-480-C6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 158W
DataSheet
L6R160D-480-C6 PDF
Type Description
Series:Tri-Mag®, L6R160D (160W)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:48V
Current - Output (Max):3.3A
Power (Watts):158 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C6
Size / Dimension:6.89" L x 2.91" W x 1.65" H (175.0mm x 74.0mm x 42.0mm)