PSAC45W-120
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 45W
DataSheet
PSAC45W-120 PDF
Type Description
Series:PSAC45W (45W)
Package:Box
Part Status:Not For New Designs
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:89 ~ 270 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):3.75A
Power (Watts):45 W
No Load Power Consumption:300mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C8
Size / Dimension:4.72" L x 1.98" W x 1.24" H (120.0mm x 50.4mm x 31.4mm)