KTPS18-15013WA-VI-P2
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 20W
DataSheet
KTPS18-15013WA-VI-P2 PDF
Type Description
Series:KTPS18 (18W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):1.3A
Power (Watts):20 W
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:2.83" L x 1.34" W x 2.05" H (72.0mm x 34.0mm x 52.0mm)