L6R30D-240-C8
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 30W
DataSheet
L6R30D-240-C8 PDF
Type Description
Series:Tri-Mag®, L6R30D (30W)
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):1.25A
Power (Watts):30 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C8
Size / Dimension:3.62" L x 1.79" W x 1.08" H (91.9mm x 45.4mm x 27.5mm)