ALM150PS19
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 150W
DataSheet
ALM150PS19 PDF
Type Description
Series:ALM150 (150W)
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Voltage - Output:19V
Current - Output (Max):7.9A
Power (Watts):150 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:35.4" (0.9m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:7.32" L x 2.83" W x 1.49" H (185.9mm x 71.9mm x 37.8mm)