AQ10E-050BP-H
Manufacturer
PHIHONG USA
VIGOR # :
Description
WALL MOUNT - EU - USB A - BLACK
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
AQ10E-050BP-H PDF
Type Description
Series:AQ10E (10W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:Europe
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5V
Current - Output (Max):2A
Power (Watts):10 W
No Load Power Consumption:48mW
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:USB A Receptacle
Cord Length:-
Input Connector:CEE 7/16
Size / Dimension:2.33" L x 1.50" W x 0.88" H (59.1mm x 38.0mm x 22.3mm)