L6R300DM-240-C14
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 300W
DataSheet
L6R300DM-240-C14 PDF
Type Description
Series:Tri-Mag®, L6R300DM (300W)
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):12.5A
Power (Watts):300 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Polarization:-
Applications:Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Rectangular, 6 Position
Cord Length:39.4" (1.00m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:10.00" L x 4.57" W x 1.85" H (254.0mm x 116.0mm x 47.0mm)