PSC15R-050-RPK
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
DataSheet
PSC15R-050-RPK PDF
Type Description
Series:PSC15R (15W)
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Region Utilized:United Kingdom
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade, Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5V
Current - Output (Max):3A
Power (Watts):15 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:GB 1002, Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension:2.82" L x 1.77" W x 1.30" H (71.7mm x 45.0mm x 33.0mm)