L6R200D-240
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 199W
DataSheet
L6R200D-240 PDF
Type Description
Series:Tri-Mag®, L6R200D (200W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):8.3A
Power (Watts):199 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:7.20" L x 3.19" W x 1.65" H (183.0mm x 81.0mm x 42.0mm)