PPL250U-240L6
Manufacturer
PHIHONG USA
VIGOR # :
Description
DESKTOP - C14
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
PPL250U-240L6 PDF
Type Description
Series:PPL250U (250W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):10.4A
Power (Watts):250 W
No Load Power Consumption:164mW
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Rectangular, 6 Position
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:8.03" L x 3.70" W x 1.71" H (204.0mm x 94.0mm x 43.4mm)