KTPS24-07530MP-VI-P1
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 7.5V 23W
DataSheet
KTPS24-07530MP-VI-P1 PDF
Type Description
Series:KTPS24 (24W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Multi-Blade (Included)
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:7.5V
Current - Output (Max):3A
Power (Watts):23 W
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:Multi-Blade
Size / Dimension:2.95" L x 1.41" W x 2.58" H (75.0mm x 35.8mm x 65.6mm)