PSAA30R-240-R-CR1
Manufacturer
PHIHONG USA
VIGOR # :
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 30W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
PSAA30R-240-R-CR1 PDF
Type Description
Series:PSAA30R (30W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):1.25A
Power (Watts):30 W
No Load Power Consumption:300mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:Multi-Blade
Size / Dimension:3.26" L x 2.17" W x 1.54" H (82.7mm x 55.0mm x 39.1mm)