TRH21A150-01E03 VI
Manufacturer
Cincon
VIGOR # :
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 21W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
TRH21A150-01E03 VI PDF
Type Description
Series:TRH21A (20W)
Package:Box
Part Status:Obsolete
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):1.4A
Power (Watts):21 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length:70.9" (1.80m)
Input Connector:IEC 320-C8
Size / Dimension:3.00" L x 1.78" W x 0.87" H (76.2mm x 45.2mm x 22.1mm)