QADA-120-12-1442
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
VIGOR # :
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 108W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
QADA-120-12-1442 PDF
Type Description
Series:QADA-120 (120W)
Package:Bulk
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):9A
Power (Watts):108 W
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Polarization:-
Applications:-
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:39.4" (1.00m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:6.62" L x 2.60" W x 1.54" H (168.1mm x 66.0mm x 39.0mm)