ALM200PS15
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 201W
DataSheet
ALM200PS15 PDF
Type Description
Series:ALM200 (200W)
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):13.4A
Power (Watts):201 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
Output Connector:Rectangular, 4 Position
Cord Length:35.4" (0.9m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:8.23" L x 3.23" W x 1.69" H (209.0mm x 82.0mm x 43.0mm)