TRH150A180-11E12 VI
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 150W
DataSheet
TRH150A180-11E12 VI PDF
Type Description
Series:TRH150A (150W)
Package:Box
Part Status:Obsolete
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:18V
Current - Output (Max):8.34A
Power (Watts):150 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:-30°C ~ 65°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length:48" (1.22m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:7.09" L x 2.91" W x 1.61" H (180.0mm x 74.0mm x 41.0mm)