MTE140-48SX-F-W6
DataSheet
MTE140-48SX-F-W6 PDF
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:48V
Current - Output (Max):2.92A
Power (Watts):140 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-20°C ~ 60°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:39.4" (1.00m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:6.69" L x 2.55" W x 1.52" H (170.0mm x 64.8mm x 38.5mm)