L6R36DM-150-C14
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 36W
DataSheet
L6R36DM-150-C14 PDF
Type Description
Series:Tri-Mag®, L6R36DM (36W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):2.4A
Power (Watts):36 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Polarization:-
Applications:Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:3.94" L x 1.97" W x 1.30" H (100.1mm x 50.0mm x 33.0mm)