AQ27E-59A-H
Manufacturer
PHIHONG USA
VIGOR # :
Description
WALL MOUNT - EU - USB POWER DELI
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
AQ27E-59A-H PDF
Type Description
Series:AQ27E (27W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:Europe
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5V, 9V
Current - Output (Max):3A, 3A
Power (Watts):42 W
No Load Power Consumption:75mW
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:USB C Receptacle
Cord Length:-
Input Connector:CEE 7/16
Size / Dimension:2.83" L x 1.81" W x 0.91" H (72.0mm x 46.0mm x 23.0mm)