DTL65-15SX-W6
Manufacturer
ETA-USA
VIGOR # :
Description
AC-DC EXTERNAL POWER ADAPTER
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
DTL65-15SX-W6 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):4.33A
Power (Watts):65 W
No Load Power Consumption:-
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length:39.4" (1.00m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:5.20" L x 2.72" W x 1.57" H (132.0mm x 69.0mm x 40.0mm)