VES300PS19
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 300W
DataSheet
VES300PS19 PDF
Type Description
Series:VES300 (300W)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:19V
Current - Output (Max):15.79A
Power (Watts):300 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Output Connector:Rectangular, 8 Position
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:7.77" L x 3.50" W x 1.53" H (197.4mm x 88.9mm x 38.9mm)