L6R120D-180-C6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 119W
DataSheet
L6R120D-180-C6 PDF
Type Description
Series:Tri-Mag®, L6R120D (120W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:18V
Current - Output (Max):6.6A
Power (Watts):119 W
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C6
Size / Dimension:6.61" L x 2.60" W x 1.54" H (168.0mm x 66.0mm x 39.0mm)