AED36US24
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 36W
DataSheet
AED36US24 PDF
Type Description
Series:AED36 (36W)
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):1.5A
Power (Watts):36 W
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:85%
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length:48" (1.22m)
Input Connector:IEC 320-C8
Size / Dimension:4.33" L x 1.97" W x 0.79" H (110.0mm x 50.0mm x 20.0mm)