VES150PS48
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 150W
DataSheet
VES150PS48 PDF
Type Description
Series:VES150 (150W)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:48V
Current - Output (Max):3.12A
Power (Watts):150 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:6.66" L x 2.79" W x 1.56" H (169.2mm x 70.9mm x 39.6mm)