PCM50UD06
Description
AC/DC DESKTOP ADPT 5V -24V 49W
DataSheet
PCM50UD06 PDF
Type Description
Series:PCM50 (50W)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5V, -24V
Current - Output (Max):5A, 1A
Power (Watts):49 W
Applications:Medical
Efficiency:75%
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Output Connector:DIN, 5 Pin
Cord Length:48" (1.22m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:5.75" L x 2.99" W x 1.69" H (146.0mm x 76.0mm x 43.0mm)