KTPS36-120300MP-VI-P2R-NA
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 36W
DataSheet
KTPS36-120300MP-VI-P2R-NA PDF
Type Description
Series:KTPS36 (36W)
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade, Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):3A
Power (Watts):36 W
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:39.4" (1.00m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:3.11" L x 1.38" W x 2.60" H (79.0mm x 35.0mm x 66.0mm)