WCABKG65
Manufacturer
Ampere
VIGOR # :
Description
THE SMALLEST 65W ADAPTER AVAILAB
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
WCABKG65 PDF
Type Description
Series:*
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:-
Form:-
Input Type:-
Voltage - Input:-
Voltage - Output:-
Current - Output (Max):-
Power (Watts):-
No Load Power Consumption:-
Polarization:-
Applications:-
Efficiency:-
Operating Temperature:-
Output Connector:-
Cord Length:-
Input Connector:-
Size / Dimension:-
Approval Agency:-
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
EDP65-30-MB2-100
EDP65-30-MB2-100
AC/DC DESKTOP MEDICAL 30V, 30W