L6R250D-240-C6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 250W
DataSheet
L6R250D-240-C6 PDF
Type Description
Series:Tri-Mag®, L6R250D (250W)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):10.42A
Power (Watts):250 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Rectangular, 6 Position
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C6
Size / Dimension:8.03" L x 3.70" W x 1.71" H (204.0mm x 94.0mm x 43.6mm)