QFWC-60-20-USCR
Description
AC/DC WALL MNT ADPT 5V-20V 60W
DataSheet
QFWC-60-20-USCR PDF
Type Description
Series:QFWC-60 (60W)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:5V, 9V, 12V, 15V, 20V
Current - Output (Max):3A
Power (Watts):60 W
No Load Power Consumption:-
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:USB C Receptacle
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:2.58" L x 2.58" W x 1.14" H (65.5mm x 65.5mm x 29.0mm)