DTS-90-119
Manufacturer
Digital Power Corporation
VIGOR # :
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER
DataSheet
DTS-90-119 PDF
Type Description
Series:DTS-90-119 (90W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop
Input Type:Cord
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:-
Current - Output (Max):-
Power (Watts):-
No Load Power Consumption:-
Polarization:-
Applications:Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:39.4" (1.00m)
Input Connector:-
Size / Dimension:5.75" L x 2.34" W x 1.42" H (146.0mm x 59.5mm x 36.0mm)