DA10-050MP-M402
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
DataSheet
DA10-050MP-M402 PDF
Type Description
Series:DA10-M (10W)
Package:Bulk
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5V
Current - Output (Max):2A
Power (Watts):10 W
No Load Power Consumption:-
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial), Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
Output Connector:USB Micro
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension:2.36" L x 1.58" W x 2.06" H (60.0mm x 40.2mm x 52.2mm)
Approval Agency:-
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W