TRG36A15-11E03 VI
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 36W
DataSheet
TRG36A15-11E03 VI PDF
Type Description
Series:TRG36 (36W)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):2.4A
Power (Watts):36 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:-20°C ~ 60°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length:70.9" (1.80m)
Input Connector:IEC 320-C8
Size / Dimension:4.37" L x 2.01" W x 0.89" H (111.0mm x 51.0mm x 22.5mm)