15DYS865-150400W
Description
AC-DC ADAPTER, DESKTOP, C8, 15V
DataSheet
15DYS865-150400W PDF
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):4A
Power (Watts):60 W
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:88%
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:IEC 320-C8
Size / Dimension:4.72" L x 2.09" W x 1.26" H (120.0mm x 53.0mm x 32.0mm)