PCM50US3V3
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 3.3V 26W
DataSheet
PCM50US3V3 PDF
Type Description
Series:PCM50 (50W)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:3.3V
Current - Output (Max):8A
Power (Watts):26 W
Applications:Medical
Efficiency:80%
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Output Connector:DIN, 5 Pin
Cord Length:48" (1.22m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:5.75" L x 2.99" W x 1.69" H (146.0mm x 76.0mm x 43.0mm)