AMA12UR2L-120100Y
DataSheet
AMA12UR2L-120100Y PDF
Type Description
Series:AMA12-Y
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):1A
Power (Watts):12 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:60.2" (1.50m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:2.76" L x 1.22" W x 2.65" H (70.0mm x 31.0mm x 67.3mm)
Approval Agency:CE, UL
Standard Number:62368-1
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SWM12-15-NV-P6R
SWM12-15-NV-P6R
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 12W
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W
SDI65-24-UDC-P5R
SDI65-24-UDC-P5R
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W
AMA12UR2L-120100Y
AMA12UR2L-120100Y
HOOK WRENCH WITH PIN, 30-32 MM
23429
PUNCH PIN HEAVY DUTY 8MM