FSP090M-RHA
Manufacturer
FSP Technology
VIGOR # :
Description
AC DC, 12V, 90W MEDICAL ADAPTER,
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
FSP090M-RHA PDF
Type Description
Series:FSP090M (90W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):7.5A
Power (Watts):90 W
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Polarization:-
Applications:Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:5.71" L x 2.77" W x 1.12" H (145.0mm x 70.2mm x 28.4mm)