DTS-100-119
Manufacturer
Digital Power Corporation
VIGOR # :
Description
MEDICAL DESKTOP
DataSheet
DTS-100-119 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:19V
Current - Output (Max):5.26A
Power (Watts):100 W
No Load Power Consumption:-
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.3mm
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:-
Size / Dimension:5.37" L x 2.31" W x 1.51" H (136.4mm x 58.8mm x 38.5mm)