CHB50W-24S24-DIN
DataSheet
CHB50W-24S24-DIN PDF
Type Description
Series:CHB50W (50W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):36V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2.08A
Power (Watts):50W
Voltage - Isolation:1.5 kV
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:84%
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C (With Derating)
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:3.98" L x 2.54" W x 1.03" H (101.2mm x 64.6mm x 26.2mm)