CPP15F36P
Description
3.3V15A 18-72VIN 2X2 CHASSIS MNT
DataSheet
CPP15F36P PDF
Type Description
Series:CPP (72W)
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):72V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):15A
Power (Watts):50W
Voltage - Isolation:2.25 kV
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:90%
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:2.00" L x 2.00" W x 1.20" H (50.8mm x 50.8mm x 30.5mm)