TP-DCDC-2USB-24
Description
USB POWERED 24V PASSIVE POE INSE
DataSheet
TP-DCDC-2USB-24 PDF
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):-
Voltage - Input (Max):5V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):500mA
Power (Watts):12W
Voltage - Isolation:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:72%
Operating Temperature:-30°C ~ 50°C
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:3.40" L x 3.00" W x 1.40" H (86.4mm x 76.2mm x 35.6mm)